Badania w public relations – pewny sposób na rzetelną strategię
W lutowym wydaniu czasopisma PR Manager polecamy lekturę artykułu pt. "Marka osobista PR Managera. Jak budować swój wizerunek, pracując w cieniu?". Radzimy od czego zacząć budowanie strategii własnej marki, które jest jednym z najtrudniejszych zadań, z którym musisz się zmierzyć. W dziale Nowe Media czeka na Ciebie tekst dotyczący określenia grupy docelowej działań prowadzonych w internecie. Kim jest potencjalny klient marki oraz odbiorca naszych komunikatów. Czy mogą być to różne osoby? Z pewnością, bo adresatów może być kilku. Jak zatem określić grupę docelową naszych działań, a zwłaszcza aktywności content marketingowych w sieci? Zapraszamy dp lektury!
BADANIA W PUBLIC RELATIONS
Badania w public relations to temat w branżowych dyskusjach podnoszony od lat. Nie ulega wątpliwości, że warto je prowadzić. A jednak rzadko sięga się po to narzędzie, szczególnie w fazie planowania. Strategie buduje się w oparciu o wnioski płynące z wcześniej przeprowadzonych działań, głównie na bazie analizy efektów mediowych oraz obserwacji własnej. A przecież dzisiaj każdy żyje w swojej bańce informacyjnej, tworzonej przez algorytmy rządzące wirtualnym światem. To one decydują, które informacje do nas docierają, kształtują nasze opinie i budują wiedzę o ludziach i otaczającym nas świecie. Wiedzę tak kluczową w przygotowaniu efektywnej strategii public relations.
JAK ZDOBYWAĆ UŻYTKOWNIKÓW GRUPY NA FACEBOOKU
Grupy na Facebooku stają się coraz bardziej popularne. Wpływ na to ma wiele czynników: nie dotykają ich problemy z zasięgiem, dają poczucie większej ekskluzywności, statystyki są wygodniejsze, łatwiej też kontrolować, kto dołącza do grupy i dzięki temu lepiej poznać swoją społeczność. Pozyskiwanie wartościowych członków i członkiń nie jest jednak łatwe. Sukces grupy zależy bowiem od dwóch czynników: jakości naszej komunikacji i aktywności uczestników i uczestniczek. Na aktywność mają wpływ ciekawe i angażujące posty, ale też kierowanie ich do odpowiednich osób, które rzeczywiście będą zainteresowane tym, o czym piszesz. Bądźmy szczerzy – grupa na Facebooku jest jednym z najbardziej niezależnych miejsc. Jeśli postawisz przed sobą KPI (np. zaangażowanie) związane z Twoimi działaniami na grupie, nie będziesz mógł/mogła nadrobić ich za pomocą wsparcia mediowego. Sprawdź nasze podpowiedzi i pomysły na znalezienie nowych i odpowiednich użytkowników i użytkowniczek.
SKĄD BRAĆ OKAZJE DO KOMUNIKOWANIA
Komunikacja zewnętrzna to nie tylko mówienie w kółko o sobie (swoich produktach, działaniach, przedsięwzięciach). Są też okresy, kiedy u nas niewiele się dzieje, a komunikację trzeba podtrzymać. Jak to zrobić, żeby żeby zawsze mieć o czym mówić?
Nie wiesz, o czym napisać 10 kolejnych postów na Facebooka albo wpis na firmowy blog. A może chętnie byś wysłał prezesa do jakiegoś radia, ale w sumie o czym miałby mówić, skoro nic spektakularnego teraz nie robicie? Znasz to? PodrzucamY kilka pomysłów na to, jak przygotować się do komunikowania w czasie, kiedy nie bardzo jest co komunikować.
Zawartość dostępna online
Analityka
Badania w public relations – pewny sposób na rzetelną strategię
Unikaj tych błędów, aby dane były Twoim sprzymierzeńcem w komunikacji
Case study
W odblaskowej kamizelce, czyli jak budujemy Krakowski Szybki Tramwaj
Skuteczna i angażująca kampania komunikacyjna akcji crowdfundingowej. Jak zrobić to dobrze?
DigitalPR
Digital PR a widoczność marki online – co zrobić, żeby wyróżnić się na tle konkurencji?
Good practices
Marka osobista PR Managera. Jak budować swój wizerunek, pracując w cieniu?
Must have
Po prostu komunikacja. Standard prostego języka w pracy PR-owca
Nowe media
Agile a brand safety 2022
Komunikacja w internecie – jak określić grupę docelową naszych działań?
Monitoring marki w sieci – czym, co i jak monitorować?
Social Media
Osiem skutecznych sposobów na nowych przyjaciół, czyli jak zdobywać użytkowników grupy na Facebooku
Toolbox
Pięć błędów, które PR-owcy popełniają przy pisaniu tekstów
Zawsze pod ręką, czyli skąd brać okazje do komunikowania
W ogniu kryzysu
Przepowiednia 2022: Gdzie diabeł skrywa kryzysy i dlaczego w sieci, czyli suma strachów PR-owca